fbpx

Endodontija – endodontologo paslaugos

Endodontinis gydymas – ypatingo kruopštumo ir sterilumo reikalaujantis darbas. Jam atlikti reikalingas ne tik patyręs endodontologas (arba endodontas), bet ir speciali įranga bei aplinka. Šaknies kanalo skersmuo dažnai neviršija milimetro dalies ir žmogaus akis nesugeba pamatyti situacijos, tad kokybiškam gydymui visada turi būti naudojamas mikroskopas, rekomenduojama turėti ir 3D rentgeno įrangą. Tai padeda aptikti papildomus kanalus ir jų atšakas, tiksliai diagnozuoti situaciją, išvalyti kanalus ir juos užpildyti specialia medžiaga, taikant 3D metodiką.

Ne mažiau svarbu dirbant užtikrinti visišką gydomo danties izoliaciją ir sukurti mažą sterilią aplinką. Palikti nešvarumai ateityje gali sukelti daug problemų, dėl kurių tenka gydymą pradėti iš naujo. Tai vadinama kanalų revizija arba pergydymu. Ši procedūra yra labai sudėtinga ir ne visuomet sėkminga, todėl geriausia, kai tai daroma kruopščiai ir atsakingai nuo pat pradžių.

DUK (dažniausiai užduodami klausimai)

Gydytojas siūlo šalinti negyvą dantį ir dėti implantą. Ar sutikti?

Kartais mes galim suteikti dančiui „antrą gyvenimą“, tad prieš gydymą būtina įvertinti galimą prognozę. Atlikus šaknų kanalų pergydymą, svarbu dantį tinkamai restauruoti, nes nuo galutinės konstrukcijos labai priklauso gydymo sėkmė. Tarkim, danties plombavimas suteikia trumpalaikį rezultatą, o restauruojant jį užklotu ar daliniu vainikėliu, prognozė kur kas geresnė. Svarbu tokį dantį nuolat stebėti – kartą per metus užsukti profilaktiškai patikrinti ir padaryti kokybiškas skaitmeninės rentgeno nuotraukas.

Ar man skaudės po procedūros?

Stipriai juntamo skausmo nebus, bet apie savaitę galite jausti nedidelį maudimą.

Kiek vizitų prireikia norint išgydyti danties šaknies kanalus?

Neretai užtenka vieno vizito. Jo metu naudojant mikroskopą kanalai išvalomi, dezinfekuojami ir užplombuojami specialia kanalų plombavimo medžiaga – karšta gutaperča.
Jei uždegimas išplitęs, juntamas skausmas, gydymas atliekamas per keletą vizitų. Pergydant pirmo vizito surandami neišgydyti kanalai, vėliau gydymas atliekamas įprasta tvarka.

Gydymo metu mano danties kanale lūžo instrumentas. Ką daryti?

Neskubėkite šalinti danties. Naudojant specialius įrankius dažnai pavyksta pašalinti lūžusius instrumentus. Net ir tuomet, kai kanalo viršūnėje kyla infekcija, gali būti atliekama rezekcija – infekuota šaknies vieta pašalinama.

Kodėl prireikia kanalų pergydymo?

Odontologui stokojant įgūdžių ar dirbant be mikroskopo, dažnai surandami ne visi kanalai arba jie ne iki galo išvalomi ir juose lieka infekcija. Pergydymo metu jie surandami, išvalomi, dezinfekuojami ir užplombuojami.

Ar po kanalų gydymo galima dantį atkurti plombuojant?

Dėl plombinės medžiagos elastinių savybių, laikui bėgant plomboje atsiranda mikropralaidumas, o tai dažnai tampa antrinio karieso atsiradimo priežastimi. Plombinė medžiaga mechaniškai neapsaugo danties kramtymo metu, dėl to neretai šaknis skyla, tad dantį tenka šalinti ir dėti implantą. Mes rekomenduojame atkurti dantis naudojant keraminius užklotus (angl. onlay). Jų mechaninės savybės prilygsta natūraliam emaliui, o tai apsaugo nuo antrinio karieso bei danties lūžio.

Ar tai skausminga procedūra?

Ne, nes atliekamas visiškas nuskausminimas, o dantis izoliuojamas apsaugine guma (koferdamo sistema), kuri sukuria švarų darbo lauką.

Ar būtina naudoti mikroskopą?

Taip. Norint kokybiškai kanalus išvalyti, dezinfekuoti ir užplombuoti, mikroskopas yra vienas iš svarbiausių darbo įrankių.

Ar man reikia endodontinio gydymo?

Endodontinis gydymas yra būtinas, kai pulpa yra infekuojama ir susidaro uždegimas. Uždegimas ar infekcija gali kilti dėl įvairių priežasčių: kariozinio pažeidimo, karieso atsiradimo po senomis plombomis ir vainikėliais, prieš tai nekokybiškai atlikto šaknų kanalų gydymo.

Gydytojas kiaurai pragręžė dantį gydymo metu. Ar jį reikės šalinti?

Dažnai tai nėra priežastis šalinti dantį. Specialių medžiagų (MTA) dėka galima uždaryti atsiradusį defektą ir išsaugoti dantį. Svarbiausia tinkamai atlikti tolesnę danties restauraciją. Tam tinka keraminis užklotas, dalinis vainikėlis ar tradicinis stiklo keramikos vainikėlis.

Paslaugų kainos