fbpx

Danties šaknies viršūnės chirurgija

Šiais laikais kalbėdami apie burnos ir dantų sveikatą neretai pamąstome: ar verta gydyti ir pergydyti dantį išsivysčius uždegimui. O gal geriau jį išrauti ir įsukti implantą? Juk dantų kanalų gydymas – ilgas ir sudėtingas procesas, o dantį anksčiau ar vėliau vis tiek teks šalinti.

Progresyvūs odontologai vadovaujasi nuostata, kad savas dantis yra geriau nei implantas, tad jei yra bent mažiausia galimybė jį išsaugoti, verta tai padaryti.

Suteikti dančiui antrą gyvenimą kartais galima net nekeičiant restauracijos: uždegimo židinį pašalinant tiesioginiu būdu, o išvalytą kanalo viršūnę užplombuojant specialia medžiaga. Tai vadinama danties šaknies viršūnės chirurgija (apeksorezekcija, apikochirurgija). Šios procedūros imasi ne kiekvienas endodontologas, nes jai atlikti reikia ne tik didelės patirties bei kruopštumo, bet ir tinkamų instrumentų: dentalinio mikroskopo, ultragarsinių šaknies viršūnės preparavimo instrumentų, rodžiu dengtų mikroskopinių veidrodėlių, kūginio pluošto kompiuterinės tomografijos, inovatyvių medžiagų ir t.t.

Bet jei endodontas siūlo suteikti dančiui antrą gyvenimą, pasinaudokite šia galimybe. Įsukti implantą bus galima tuomet, kai kiti būdai jau bus išbandyti.

Paslaugų kainos